Slider na stronie glownej

Dla dorosłych
Dla dorosłych Dla dorosłych
Dla dzieci
Dla dzieci Dla dzieci
Trening Aikido
Trening Aikido Trening Aikido
Dla dorosłych
Dla dorosłych
Dla dzieci
Dla dzieci
Trening Aikido
Trening Aikido

Aikido dzieci

W naszym klubie dzieci mogą ćwiczyć aikido od siódmego roku życia. Trening dzieci jest maksymalnie okrojony z niebezpiecznych ćwiczeń i technik. Dzieci uczą się przede wszystkim wykonywania padów w różnych sytuacjach, co zaprocentuje na dalszej drodze młodych adeptów sztuk walki.

Na każdym treningu dzieci wykonują wiele ćwiczeń zwinnościowych (charakterystyczne dla treningów sztuk walki), gibkościowych jak również siłowych z wykorzystaniem oporu własnego ciała i ciała partnera. Techniki samoobrony wykonywane są  najczęściej w zgodzie z zasadami:  „kiedy pchają, ciągnij”, „kiedy ciągną, pchaj”. Unikamy niebezpiecznych dźwigni na stawy i mocnych rzutów. Dzieci ćwiczą same, w parach i w grupach, co jest niewątpliwie pomocne w  kształtowaniu prawidłowych relacji społecznych.

W aikido nie ma zawodów jednak jednym z wielu środków  treningowych są zabawy z mocowaniem w formie rywalizacji, które oprócz tego, że rozwijają umiejętność właściwego opanowania ciała i reagowania w sytuacji „nagłej”  (zarówno agresywne zachowanie kolegi jak i poślizgnięcie się na śniegu czy parkiecie), zaspokajają chęć współzawodnictwa u dzieci. Techniki, które dzieci poznają do 12 – 13 roku życia, są bazą do późniejszego treningu aikido, składającego się z ogromnej ilości wariantów technik dźwigni, rzutów, unieruchomień wspomaganych przez atemi (uderzenie).

W końcowej części treningu dzieci wykonują różnego rodzaju ćwiczenia relaksacyjne, które wyciszają organizm i emocje trenujących.

 
 
 
 
 
 
 
Google+